Цяла книга: Свещени думи на Учителя

Цяла книга: Свещени думи на Учителя

„Свещени думи на Учителя“ е полезен наръчник за всеки, който иска да върви по светлия път към Бога.Можете да я изтеглите в следните формати:P

„Свещени думи на Учителя“ е полезен наръчник за всеки, който иска да върви по светлия път към Бога.

Можете да я изтеглите в следните формати:

PDF – за четене на устройства с голям екран

MOBI – за четене с Kindle

EPUB – за четене с таблети, смартфони и четци за е-книги

📚 Може да заявите безплатен книжен екземпляр от тук: Формуляр за заявки

Ето я накратко и историята на „Свещени думи на Учителя“, разказана от Мария Тодорова:

„Савка Керемидчиева беше поставена най-близко до Учителя… Имаше период, когато Учителя я извикваше много рано, към 5 часа сутринта, тя отиваше при него и той ѝ диктуваше Слова, които бяха част от Словото му, отнасящи се за ученика и неговият път…

Тези мисли тя ги подреди и се издадоха в първа книжка „Свещени думи на Учителя“ през 1938 г.

Когато излязоха, Учителя беше много радостен, носеше я със себе си, показваше ни я като скъпа вещ и се радваше като дете.“ („Изгревът“, т. 5)

Галилей Величков допълва:

„Учителя няколко пъти е държал беседи само за ръководителите, когато всички идваха на съборите в Търново или в София. На един от първите събори в София Учителя казал: „Довечера ще приема ръководителите от провинцията“. Отива Учителя в стаята си, но никой не идва. Имало е някаква причина. Но каква е – до днес никой не знае. Ние, младите от Школата, всяка една покана за разговор от Учителя я смятахме за голямо благословение. Но тогава Учителя седи и чака.

Накрая минава Савка и казва: „Учителю, извинявайте, че идвам толкова късно, чаках да минат ръководителите от провинцията към салона, но те не минаха. Да не би да се е случило нещо?“

Учителя казва: „Досега ги чаках, никой не дойде“. Обръща се към Савка: „След 22 часа ела ти, за да ти диктувам онова, което бях приготвил да кажа на ръководителите“.

Савка отива в 22 часа с бележник в ръка. Учителя започва да ѝ диктува, а тя стенографира. По-късно, през 1938 година, Савка подготвя част от този материал и го отпечатва в една малка книжка: „Свещени думи на Учителя“.“ („Изгревът“, т. І)

COMMENTS

WORDPRESS: 0